על נישואין במגזין גלויה: הצעות קריאה - מגזין גלויה
תפריט
תפריט

״עַל זֶה הָיָה דָוֶה לִבֵּנוּ עַל אֵלֶּה חָשְׁכוּ עֵינֵינוּ״ (איכה ה׳, י״ז)
בעקבות ההתרחשויות הכואבות ומעוררות האימה בימים אלו, נאספים אל המגזין שירים, תפילות וכתיבה אישית הנכתבים בעקבות ה-7 באוקטובר 2023 נוכח ההתמודדות בעקבות התקיפה ולאורך ימות המלחמה. גם ראיונות אישיים, מתוך הכאב הגדול מתפרסמים מעת לעת.
אפשר גם לקרוא בתכנים ותיקים יותר באתר שעשויים להעניק בזמן הזה שפה וכלים להתמודדות. מוזמנות.ים לקרוא על ליווי רוחני, אבלות, יתמות, קושי, חוויה של חסרון ואמונה.
בתקווה שנתבשר בבשורות טובות! 

על נישואין במגזין גלויה: הצעות קריאה

כ"ב בניסן תש"ף, 16.4.2020
קו מפריד גלויה

לא יודעים מאיפה להתחיל? רוצים להבין מה הולך פה? קיבצנו לכם מאמרים בנושא נישואין לתחילת הקריאה במגזין

הנישואין מתחילים עם קיומו של הטקס ועמידתם של הזוג מתחת לחופה, אך מקבלים את ממשותם ותוקפם בחייהם המשותפים של בני הזוג. רבים אומרים שהשנה הראשונה מזמנת עמה אתגרים מיוחדים, ולכן ריכזנו עבורכם עצות לשנה הראשונה ומבט על אומנות בניית המשפחה. לצידן הוספנו כלים שיסייעו בתקשורת בין אישית מיטיבה ובהבנה של הרצונות והצרכים שלכם מתוך תרגול של "מעגל ההסכמה" והכרה במרווחי נשימה ובמרחבי נשימה.

חיי היחד מזמנים גם תקופות בהן בני הזוג למדים מחדש את הגבולות ואת הצרכים, כפי שכתבה למגזין שולמית שפרבר על זוגיות ומיניות בימי הקורונה. הוספנו גם תפילה מאת אורה זך, על הזוגיות בעת קיומה – שתהא נכונה ומצמיחה. הוספנו גם התבוננות במקום של הזוג בתוך חיי המשפחה הרחבה.

בשגרת הזוגיות יש גם רגעים קשים, לקראתם אפשר להסתייע במאמר על איך לריב נכון ומספרת את מה שחשוב לדעת על יעוץ זוגי. לעיתים המתיחות יכולה לנבוע מפערים בחשק המיני, או בעקבות מתח סביב הלכות נידה, ולכן כותבת הרבנית שרה סגל-כץ על שותפות בהלכות נידה. מאמרים חשובים נוספים בהיבט ההלכתי הם המאמר שמעיין בחובת כיסוי ראש לאשה נשואה ובאפשרות לטבול בלי בלנית. מאמר נוסף עוסק במגוון והמבט ההלכתי על אמצעי המניעה השונים ומאמר אחד מבקש לדון במונחים "תכנון ילודה" לעומת "מניעת הריון". 

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

במובנים רבים, אחד המרכיבים הדומיננטים ביותר בחיי זוגיות ונישואין היא שגרת הזוגיות לכשעצמה. תחת הכותרות "כאן בונים זוגיות: רעיונות לבילוי זוגי", "לזמן את שיחת הנפש", "לבד ויחד – על שבתות כזמן זוגי", "לבד בתוך זוגיות" – תמצאו רעיונות, עצות ומחשבות אשר שואפות לייצר שיח על שגרת הזוגיות, מרכיביה, ועל הפוטנציאל השלילי והחיובי שגלום בה.  גם זמנים שדורשים מאמצים מקבלים מקום בכתיבה שכאן. תוכלו לקרוא על עצות להקלת ההתמודדות עם תקופת שיפוצים בבית והשפעתם על חיי הזוגיות.

השירה בקטגוריה רבה ומגוונת, ומתמללת חוויות לא מדוברות בנישואין, ועל כך תודה למשוררות ולמשוררים שנתנו לנו ממילותיהם: בכל סרלואי, רוני אלדד, שלומית נעים-נאור, רות קרא איוונוב-קניאל, עמיחי חסון, גבריאל אבן-צור, חלי טל שלם, פרופ' מיכל גוברין, סלעית לזר, אפרת ביגמן וד"ר שגית ארבל-אלון.

לקריאה נוספת על 

כתיבה ועריכה משותפת (בהווה) של חברות.י צוות מגזין גלויה: יותם פוגלפלג בר-און, רחל רזחורש אל-עמיתפארת גולדפרדעדן לויטה ואודיה גולדשמידט-אלחדד.

לקריאה מורחבת על חברות הצוות בהווה ובעבר, ועל השותפות הכוללת בעמל שבקדמת מגזין גלויה ומאחורי הקלעים – היכנסו>>
לקריאת תודות לכל מי שנתנו ונותנים רוח גבית לאתר – היכנסו>>
להמלצות קריאה במגזין גלויה שהצוות מציע מעת לעת – היכנסו>>

פוסטים נוספים מאת צוות גלויה

כ׳ בסיוון תשפ״ב 19.6.2022
מאת
צוות גלויה
גלויה שמחה לראיין את ד״ר מיכל פרינס ולהתוודע למסע המקצועי שלה, לעשיה בתחום המיניות הבריאה בשנים האחרונות בכלל ועל הספר והפודקאסט שלה בפרט
י"ז באייר תשפ"א 29.4.2021
מאת
צוות גלויה
סקירה של כל התכנים החדשים שעלו בחודש אייר תשפ״א למגזין גלויה; מאמרים, שירים ותפילות.
כ׳ בתשרי תשפ״ד 5.10.2023
מאת
צוות גלויה
עדכוני תוכן במגזין גלויה לקראת שמחת תורה תשפ"ד
י׳ בשבט תשפ״ב 12.1.2022
גלויה
מתארחת
הרבנית שרה סגל-כץ התארחה במדור סל תרבות של מקור ראשון, עם תשובות קצרות לשאלון המוכר המופיע בכל סוף שבוע.
ט״ז בשבט תשפ״ד 26.1.2024
תפילה למען
השבת החטופים
תפילה שחיבר הרב קלונימוס קלמן שפירא ז״ל בשנת 1942, ויכולה להיקרא היום למען להשבת החטופים והנעדרים מאירועי השבעה באוקטובר.
כ"ב בסיון תש"ף 14.6.2020
מאת
צוות גלויה
חלק מהמחוייבות שלנו לשמור את גופנו נוגעת לבדיקה ולאיתור מוקדם של מחלות. סרטן צוואר הרחם היא מחלה שקל לזהות מוקדם ולהפחית את הסיכויים לחלות בה באמצעות חיסון ובאמצעות גילוי מוקדם בבדיקת פאפ המוגדרת כבדיקה "אבחנתית-מניעתית"

אהבתם? מוזמנים לשתף

במילון המונחים של מגזין גלויה כבר ביקרת?

אל״ף בי״ת גלויה – האינדקס שיוביל אותך לנושאים נוספים
שנכתב עליהם במגזין.

גְּלוּיָה היא מגזין מקוון המתקיים כספריה צומחת ומטרתו לְדַבֵּר גְּלוּיוֹת עַל מָה שֶׁכָּמוּס באמצעות הנגשת ידע על זוגיות, הלכה ומיניות, מוגנוּת, טקסי חיים עבור שלבים שונים בחיי היחידאות והיחד. כל זאת לצד שירים, ראיונות אישיים, תפילות, מסות ופרוזה המעניקים שאר רוח בנוסף למאמרים שבאתר.
במגזין גלויה רשומות רבות מאת כותבות וכותבים מגוונים השותפים לקול הרחב במרחבי הדעת.

אפשר להתעדכן במה חדש בגלויה ובאגרות שנשלחו, לצד הקולות הקוראים למשלוח תכנים אל צוות המגזין.

תמיד אפשר לקרוא הַכֹּל מִכֹּל כֹּל ברצף.

Scroll to Top

תודה שנרשמת

קו מפריד גלויה

עכשיו אפשר לגלות לך עוד

אייקון קול קורא

קול קורא במגזין גלויה
׳גְּלוּיָה׳ מזמינה אתכם.ן לשלוח טקסטים ויצירות אחרות לגליון בנושא אירועי ה-7 באוקטובר. מה אפשר להגיש? איך עובד התהליך?
כל זאת ועוד – במרחק הקלקה מכם.

מגזין גלויה
אצלך במייל

קו מפריד גלויה

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח מאמרים מהמגזין מפעם לפעם

הפניה נשלחה בהצלחה

קו מפריד גלויה

נחזור אליך בהקדם