מגזין גלויה: על זוגיות, הלכה ומיניות - מגזין גלויה
מגזין גלויה: על זוגיות, הלכה ומיניות

גלויה היא מגזין אינטרנטי מיסודה של הרבנית שרה סגל-כץ לנשים ולזוגות במיקומים שונים על הרצף הדתי ובזיקה אליו.

המגזין רואה למטרה לְדַבֵּר גְּלוּיוֹת עַל מָה שֶׁכָּמוּס: התכנים במגזין עוסקים בשלבי הרווקות, האירוסין ובשנים הראשונות של חיי הנישואין והמשפחה על מנת לתת יד, להעניק ידע ובמידת הצורך להפנות להמשך העמקה במקורות ידע נוספים. 

במגזין תמצאו מאמרים על זוגיות, הלכה ומיניות בהתייחסות לשלבים שונים: רווקות, אירוסין, נישואין, אישות, נידה ומקווה, גוף וחיי מיניות – וגם הרחבה והעמקה של ספרות ורוח על מנת להעשיר את המבט על ידי התוודעות לתפילות ולשירה המתכתבים עם תכני המגזין. המגזין מציע גם תכנים שיכולים לעלות בלימוד משותף ובהמשך יוצעו גם דפי לימוד לחברותא זוגית.

המגזין מתקיים כספריה צומחת ומתפתחת ומבקש להעצים את האוטונומיה על האינטימיות, לנרמל ולשפר את שרירי הקיום ויכולת הנשימה במרחב הזוגי העדין. בבסיס המגזין עומד הפמיניזם הדתי  – מחוייבות הלכתית לצד תפיסת האישה והאיש כבריות שלמות ואיתם הכרת תודה לדמוקרטיזציה של הידע.

צוות מגזין גלויה

חזון המגזין ומטרותיו

מטרת המגזין היא להנגיש ידע עבור זוגות משלב האירוסין ואל תוך בניית חיי הנישואין והמשפחה תוך מתן ידע הלכתי וידע מתחום המיניות הבריאה. בתוך התקופה הזאת למגזין גלויה חשוב להתייחס לשנות הרווקות ואל ההליכה בדרך, לא רק כפרוזדור אלא כקיום יחידאי ועצמאי. המגזין רואה לו למטרה להנגיש בהמשך ידע על פוריות, הורות ועל שינויים במבנה המשפחה (גירושין, אלמנות ועוד).

ההבנה כי ישנו מידע רב שרלוונטי וחשוב ליחידים ולזוגות, בכל שלבי החיים ושלבי הזוגיות והנישואין, עלתה לראשונה מתוך הפניות הרבות שקיבלה הרבנית שרה סגל-כץ מכלות וזוגות שהדריכה וליוותה לאורך השנים ומפניות נוספות לשאלות הלכתיות. פניות אלו חידדו את הצורך שבהענקת ידע לזוגות וחיזוק השותפות והאפשרות להעמקה גם לאחר התקופה הראשונית בה יש נטייה גדולה יותר לתור אחרי מידע. הרצון הזה, שמצריך מענה מקיף יותר ממענה טלפוני, הוא שהוביל להקמת המגזין.

חזון מגזין גלויה הוא להעניק ידע לזוגות על הלכה, מיניות וזוגיות, מתוך ההבנה כי אל הידע הנצבר מתלווה אוטונומיה שמעשירה את האינטימיות. השאיפה היא לסייע לזוגות לבנות את ביתם מתוך שיקול דעת רחב ופריסת אפשרויות שונות ומתוך עצמאות שמתלווה יד ביד למחוייבות להלכה ולאורח החיים ההלכתי.
הטקסטים שבמגזין נכתבו מכוח הלימוד והנסיון, לא כמעשה פסיקה ולא כהוראות חיים מחייבות. כל הכתוב בגלויה נאמר בערבון מוגבל ומתוך הזמנה לדיאלוג פתוח שיש בו מקום לשמוע ולהשמיע, לקבל ולחלוק. ככל שיהיה דיון מגוון יותר כך הוא יהיה פורה יותר.
לכן בנוסף לצוות הקבוע, המגזין מפרסם גם טורים אורחים הנקראים "גלויות" מאת שותפות ושותפים לעשיה. 

מגזין גלויה איננו בא להחליף הדרכה מסודרת לקראת כלולות בתחומי ההלכה, הזוגיות והמיניות וודאי שטקסט כתוב לא יכול לקחת בחשבון את מאפייניו היחודיים של כל זוג. הרבנית שרה סגל-כץ איננה מטפלת בתחום המיני או הרפואי וכל מה שנכתב על ידה מוגש כהצעה מתוך נסיונה בהדרכה ועל כן הטקסטים במגזין מוצעים בערבון מוגבל.
המגזין מבקש להניח ידע מסודר ומבוסס, ולפתוח שער למקורות קריאה, לערוך היכרות עם דמויות פעילות ולהנכיח עמדות, הרהורים ומחשבות שונות בנושאים של הלכה, מיניות וזוגיות. הכתוב במגזין הוא הזמנה לשיח, גם של מחלוקת. ככל שיהיה דיון מגוון יותר כך הוא יהיה פורה יותר. 

מתוך כך, מצטרף מגזין גלויה למהלך הפמיניסטי הדתי, שבו נשים וגברים מהלכים בעולם ההלכה כבני בית וחיים את חיי הזוגיות והמשפחה מתוך אמונה גדולה בציווי "וָחַי בָּהֶם, בשמחה ובבריאות הגוף והנפש. 

 מרכז גלויה אמנם אינו עמותה רשומה אך מגזין גלויה הוא מיזם ללא מטרות רווח. לתמיכה במגזין.

אתר זה מוקדש לזכרה של אמי ז"ל, דבורה (וייץ) סגל.

מגזין הצוות גלויה

צוות המגזין

רוצה לגלות עוד?
מאת
צוות גלויה
בילויים בנפרד ומרחב אישי בתוך זוגיות יכולים לתרום לא רק לאינדיווידואלים שאתם אלא גם לזוגיות שלכם.
גלויה מארחת
קרן חדד טאוב
היחסים של בני הזוג עם ההורים שלכם יכולה להציב אתכם בעמדת גישור בין המשפחתה ממנה באתם למשפחה שאתם מקימים.

רוצה לקבל את מגזין גלויה למייל?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו אותנו למשלוח הניוזלטר בלבד

גלילה למעלה

תודה שנרשמת

עכשיו אפשר לגלות לך עוד

הפניה נשלחה בהצלחה

נחזור אליך בהקדם