מה חדש במגזין גלויה? #20 - טבת תשפ"ב | ינואר 2022
תפריט
תפריט

״עַל זֶה הָיָה דָוֶה לִבֵּנוּ עַל אֵלֶּה חָשְׁכוּ עֵינֵינוּ״ (איכה ה׳, י״ז)
בעקבות ההתרחשויות הכואבות ומעוררות האימה בימים אלו, נאספים אל המגזין שירים, תפילות וכתיבה אישית הנכתבים בעקבות ה-7 באוקטובר 2023 נוכח ההתמודדות בעקבות התקיפה ולאורך ימות המלחמה. גם ראיונות אישיים, מתוך הכאב הגדול מתפרסמים מעת לעת.
אפשר גם לקרוא בתכנים ותיקים יותר באתר שעשויים להעניק בזמן הזה שפה וכלים להתמודדות. מוזמנות.ים לקרוא על ליווי רוחני, אבלות, יתמות, קושי, חוויה של חסרון ואמונה.
בתקווה שנתבשר בבשורות טובות! 

מה חדש במגזין גלויה? #21 – טבת תשפ"ב | ינואר 2022

כ"ט בטבת תשפ"ב 2.1.2022
קו מפריד גלויה

וְאֵיזֶה מַזָּל
שֶׁיֵּשׁ אוֹתוֹ, שֶׁאַחֲרֵי שֶׁהֵם שׁוֹבְרִים אוֹתָךְ
שׁוּב, בְּרֶגֶל גַּסָּה
מוֹשִֹיט יָד פְּרוּשָׂה,
מַסְתִּיר לְרֶגַע אֶת הַיָּרֵחַ שֶׁאוֹרוֹ מֵעִיב
עַל כָּל מַה שֶּׁמִּסָּבִיב,
וְהֵיכָן שֶׁהֵם רוֹאִים בָּךְ
כּוֹכָב נּוֹפֵל,
הוּא רוֹאֶה בָּךְ כּוֹכָב נוֹלָד
שֶׁאוֹרוֹ רַק הוֹלֵךְ וְגָדֵל.

מתוך שירה של נועה ברנד, *ללא כותרת (אור הולך וגדל)

נקודת הזמן של סיום השנה האזרחית ותחילתה של שנה חדש, מביאה עמה הזדמנות להתחדשות של מגזין גלויה בתכנים חדשים מלאי טוב ועושר אנושי. התכנים מציעים נקודות מבט שונות ומספקים הצצה אל נבכי לבם ונפשם של א.נשים, בשאיפה להגדיל את האור ולהציע למי מקוראינו הרחבת דעת, עצות ופריסת אפשרויות ביחס לרגעים שונים בחיי הפרט והזוגיות, ואף נחמה פורתא ומקום לשותפות ופורקן. צוות גלויה מזמין אתכן.ם לפגוש בעולמות התוכן השונים, בין ההגות לבין השירה, ולהתחדש ביחד איתנו.

מעבר להתחדשות התכנים בתוך מגזין גלויה, מוזמנות ומוזמנים לקרוא כתבה עם הרבנית שרה, במגזין ״נשים״, מאמר שפירסמה בכתב-העת ״דעות״ על אחריות והתמדה בעולמם של מאורסים וזוגות צעירים ומאמר נוסף שכתבה לאתר ״כיפה״ בעקבות ממצאי הסקר של משרד הבריאות על מצב התברואה במקוואות ישראל.

לסקירה מהירה של התכנים החדשים באתר, ניתן לעבור לכאן.

*תודה מיוחדת לדניאלה סתרן רייפן, מן הבלוג משחקת בצבע ולאיילת לנדאו על התמונות שממלאות את הרשומות החדשות באתר בצבעוניות ובנחת גם יחד.

מה חדש במגזין גלויה? חודש טבת התשפ"ב ינואר 2022 עדיאל בר שאול חלי טל שלם הרבנית שרה סגל-כץ חורש אל עמי אודיה גולדשמידט אלחדד אהובה רקנטי נועה ברנד שירה הילמן אהרלה אדמנית סלעית חגית מנדרובסקי יעל ביננפלד אלון תמר אלה נוימן רחל לאישנר נעמה מרקס אבקסיס

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

בתקופה לא פשוטה זו בה אור השמש מגלה על פגיעות מן המחשכים, חשוב יותר מכל לדבר בגלוי על פגיעה, טיפול ואומץ:

  • "יום אחד זה יקרה" – המסע אחר השקט – "תודעת הקורבן שניהלה אותי רוב חיי החליפה מקום. כיום, אני זה שמנווט ומחליט לאן ומתי לצעוד, לאן ללכת.  כמובן שהפגיעה לא נעלמה. היא גם לא תעלם לשום מקום." סיפורו האישי של עדיאל בר-שאול: סיפור של פגיעה, טיפול, רצון עז בריפוי ובחירה בדרך אמיצה לשם כך.

המאמרים הבאים עוסקים במעורבות ובשותפות בני הזוג בחופתם, בדילמה הקיימת סביב סוגית הקידושין וכן באפשרויות שונות ללימוד ולעשייה ביחס לאירוסין ולנישואין רבתי:

שני מאמרים הלכתיים המבקשים לעסוק בהלכות טהרה:

לפריון, לידה והקמת משפחה ישנם צדדים רבים – התכנים הבאים מבקשים לשתף בסיפורם ובחווייתם האישית של אנשים ונשים שמצאו עצמם חווים אובדן וכאב היכן שהייתה אמורה להיות שמחה והתחלה חדשה.

  • ניצוצות של שקט – עמותת "ניצוצות ענבר" שמה לה למטרה לסייע ולעטוף זוגות שעוברים לידה שקטה, מקבלת ההודעה ועד לאחר החזרה הביתה וחבירה לקבלת מענה בקהילה. יעל ביננפלד מסבירה על הקשיים הייחודיים המאפיינים את האובדן, הספר והערכות המחולקים בבתי חולים, ומעניקה עצות לתמיכה וסיוע ברגעים המטלטלים ובסערת הנפש.
  • לשחות בים הכאבנעמה מרקס אבקסיס מספרת את סיפור הלידה השקטה שלה, משתפת בתהליך הריפוי, ובפעילותה והתנדבותה בעמותת 'ניצוצות ענבר' לתמיכה במשפחות העוברות לידות שקטות.
  • ילדה מתה בתוכנו – "היו אלו ימים קשים מלאי סיוטיים שלאחר אחד מהם, ב 3 לפנות בוקר, ישבתי וכתבתי את השיר 'ילדה מתה בתוכנו'." אלון תמרי, אב שחווה לידה שקטה של בתו, משתף את סיפורו ואת השיר שכתב והקדיש ל'משפחת הלידה השקטה'.
  • ענבר. מונולוג לידה שקטה – מונולוג על לידה שקטה, אובדן הריון והפלה בשבוע מתקדם. אלה בילי נוימן כותבת על השבר והאובדן אבל גם על ההתפתחות והחיים שצומחים מתוך החור השחור של אובדן ילדה בלידה שקטה.

מדור ספרות ורוח הועשר בכתיבה פרי עטן ועטם של:

מה חדש במגזין גלויה? טבת תשפ"ב
צילום: דניאלה סתרן רייפן, משחקת בצבע

רשימת המאמרים, השירים והתפילות שהתחדשו במגזין גלויה (ללא הרחבה):

מאמרים:

שירה ורוח:

כתמיד, נשמח בקרבה ובקשר. אתן ואתם מוזמנים לספר לנו על חוויית הקריאה באתר, להציע תיקונים, או לשלוח הצעות לטקסטים חדשים – בין אם הם מפירותיכם ובין אם של אחרות ואחרים.

בגלויה ישנו עמוד המהווה את מפת האתר ודרכו ניתן להגיע לכלל התכנים שעלו למגזין גלויה מרגע לידתו. אפשר לראות בעמוד זה גם מעין עמוד ׳תוכן העניינים׳ וגם מעין ׳מפתח׳ למציאה ולתנועה בתוך האתר. עם הכנסת אל״ף בי״ת גלויה – מילון המושגים של מגזין גלויה, ניתן להסתייע בו כדי לנוע בין תכנים שונים באתר שלא מבעד לתפריט הראשי.
מוזמנות ומוזמנים להתוודע לנושאים ולתכנים שעוד לא פגשתם בהם בספריה הצומחת של גלויה.

ואם תרצו לעקוב אחר הניוזלטרים של מגזין גלויה שנשלחו עם יונת הדואר ואולי פספסתם חלק מהם – תוכלו להציץ בעמוד הארכיון של לקט מתוך האיגרות שנשלחו.

קריאה מהנה,
הרבנית שרה סגל-כץ וצוות גלויה.

מה יתחדש בגלויה - לקראת עדכונים נוספים במגזין

לקריאה נוספת על 

כתיבה ועריכה משותפת (בהווה) של חברות.י צוות מגזין גלויה: יותם פוגלפלג בר-און, רחל רזחורש אל-עמיתפארת גולדפרדעדן לויטה ואודיה גולדשמידט-אלחדד.

לקריאה מורחבת על חברות הצוות בהווה ובעבר, ועל השותפות הכוללת בעמל שבקדמת מגזין גלויה ומאחורי הקלעים – היכנסו>>
לקריאת תודות לכל מי שנתנו ונותנים רוח גבית לאתר – היכנסו>>
להמלצות קריאה במגזין גלויה שהצוות מציע מעת לעת – היכנסו>>

פוסטים נוספים מאת צוות גלויה

כ״ט באלול תשפ״א 6.9.21
מאת
צוות גלויה
מבחר ציטוטים והפניות לתפילות, שירים ומאמרים המופיעים במגזין גלויה לשם השראה וסיוע בגיבוש מילים משלכן.ם במסיבת האירוסין, בין כבני משפחה, בין כאורחים ובין כזוג המתארס עצמו.
ד' בסיון תש"ף 27.5.2020
מאת
צוות גלויה
⏱️ 5 דקות קריאה
ידע והסבר על המתרחש בבדיקה גינקולוגית - בפעם הראשונה ובשגרה - על מנת לדעת למה לצפות בבדיקות השונות, ומתוך ידיעת זכויותייך.
כ"ט בניסן תש"ף 23.4.2020
מאת
צוות גלויה
מיתוסים רבים נקשרו בקרום הבתולין ורבים לא יודעים להבחין בין עובדות לסיפורים. נשים רבות יודעות כיצד הוא נראה לא מדברות עליו כלל.
י״ב בניסן תשפ״ג 3.4.2023
גלויה מראיינת את
נעמה סדן
שיחה גלוית עיניים עם נעמה סדן על הבקשה לחיבור בין עולם התורה ועולם היופי ועל הבחירה והיצירה, על השפה המאד אישית שלה עם היופי שבטבע ועל היכולת לפתוח שערים ללימוד ולמעשה.
י״ז באדר תשפ״ג 10.3.2023
גלויה מראיינת את
אהרלה אדמנית
מדור ״גלוית עיניים״ שמח להביא ראיון עם המשורר אהרלה אדמנית על השפעות של דמויות לאורך חייו, על החיפוש התמידי אחר כנות ואותנטיות ועל תהליכים של התאהבות איטית בספרות ובשירה, שרק עם בוא טלטלה לחייו ופצעים שנפתחו הביאו לפרץ כתיבת שירים משלו.
כ׳ בסיוון תשפ״ב 19.6.2022
מאת
צוות גלויה
לכבוד שבוע הספר, אספנו לכם מספר ראיונות חדשים שעלו בזמן האחרון במגזין גלויה.

אהבתם? מוזמנים לשתף

במילון המונחים של מגזין גלויה כבר ביקרת?

אל״ף בי״ת גלויה – האינדקס שיוביל אותך לנושאים נוספים
שנכתב עליהם במגזין.

גְּלוּיָה היא מגזין מקוון המתקיים כספריה צומחת ומטרתו לְדַבֵּר גְּלוּיוֹת עַל מָה שֶׁכָּמוּס באמצעות הנגשת ידע על זוגיות, הלכה ומיניות, מוגנוּת, טקסי חיים עבור שלבים שונים בחיי היחידאות והיחד. כל זאת לצד שירים, ראיונות אישיים, תפילות, מסות ופרוזה המעניקים שאר רוח בנוסף למאמרים שבאתר.
במגזין גלויה רשומות רבות מאת כותבות וכותבים מגוונים השותפים לקול הרחב במרחבי הדעת.

אפשר להתעדכן במה חדש בגלויה ובאגרות שנשלחו, לצד הקולות הקוראים למשלוח תכנים אל צוות המגזין.

תמיד אפשר לקרוא הַכֹּל מִכֹּל כֹּל ברצף.

Scroll to Top

תודה שנרשמת

קו מפריד גלויה

עכשיו אפשר לגלות לך עוד

אייקון קול קורא

קול קורא במגזין גלויה
׳גְּלוּיָה׳ מזמינה אתכם.ן לשלוח טקסטים ויצירות אחרות לגליון בנושא אירועי ה-7 באוקטובר. מה אפשר להגיש? איך עובד התהליך?
כל זאת ועוד – במרחק הקלקה מכם.

מגזין גלויה
אצלך במייל

קו מפריד גלויה

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח מאמרים מהמגזין מפעם לפעם

הפניה נשלחה בהצלחה

קו מפריד גלויה

נחזור אליך בהקדם