מה חדש במגזין גלויה? - כ"א באייר תש"ף
תפריט
תפריט

״עַל זֶה הָיָה דָוֶה לִבֵּנוּ עַל אֵלֶּה חָשְׁכוּ עֵינֵינוּ״ (איכה ה׳, י״ז)
בעקבות ההתרחשויות הכואבות ומעוררות האימה בימים אלו, נאספים אל המגזין שירים, תפילות וכתיבה אישית הנכתבים בעקבות ה-7 באוקטובר 2023 נוכח ההתמודדות בעקבות התקיפה ולאורך ימות המלחמה. גם ראיונות אישיים, מתוך הכאב הגדול מתפרסמים מעת לעת.
אפשר גם לקרוא בתכנים ותיקים יותר באתר שעשויים להעניק בזמן הזה שפה וכלים להתמודדות. מוזמנות.ים לקרוא על ליווי רוחני, אבלות, יתמות, קושי, חוויה של חסרון ואמונה.
בתקווה שנתבשר בבשורות טובות! 

מה חדש במגזין גלויה? #7 – אייר תש"ף | מאי 2020

כ"א באייר תשף 15.5.2020
קו מפריד גלויה

יֵשׁ אֶת הָרֶגַע הַזֶּה
שֶׁנִּדְמֶה הָיָה שֶׁאֲנִי וְאַתְּ כְּבָר זוֹכִים בַּשְּׁכִינָה
וְהִיא מַתְחִילָה לְהַלֵּךְ בֵּינֵינוּ פְּרוּמָה וַחֲמַקְמַקָּה
לְפֶתַע אָנוּ שׁוּב בֵּין תְּהוֹם וְשָׁמַיִם
בֵּין יְלָדִים לְמִרְפְּאַת שִׁנַּיִם

מתוך השיר זכו שכינה ביניהם מאת אילן סופר

בשירו, מביע אילן סופר את התנועה המהירה הקיימת בחיינו – רגע אחד החוויה היא אחת ורגע אחרי היא אחרת לגמרי, רגע אחד מרגישים רגש מסוים ופתאום הוא חומק חולף לו, ומתעצב לכדי רגש אחר ואף סותר. אנו יכולים למצוא עצמנו בין "תהום ושמים". גלויה מכירה במורכבות ובתנועת החיים, ועל כן המאמרים המתעדכנים באתר מביעים את מגוון החוויות ואת השלבים השונים בחיים.

לסקירה מהירה של התכנים החדשים באתר, ניתן לעבור לכאן.

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

קטגוריית הזוגיות זוכה למאמרים על חווית הרווקות לצד פרספקטיבות שונות על הדרכה לקראת כלולות:

  • דייט ועוד דייט ועוד אחד – עולם הדייטים יכול להיות מתסכל מאוד: ההשקעה, הסמול-טוק חסר התוחלת, חוסר החיזור, הפער בין גברים לנשים בדייטים וקו הסיום שלא נראה באופק. אביטל גולד רצתה להכיר את האיש שלה באופן טבעי – בהתנדבות או אצל חברים – ובדרך לשם היא אספה תובנות על עולם הדייטים המאולצים.
  • הדרכה לקראת כלולות של זוג עם מערכת יחסים ותיקה – כיצד להדריך כלות וזוגות שנמצאים יחד פרק זמן ארוך לפני החתונה? מעין רבינוביץ' כותבת על הדרכה לקראת כלולות שעשויה להתאים לזוגות עם וותק ועל התכנים הרלוונטיים דווקא להם.
  • לקראת כלולות: הדרכה פרטנית או הדרכה זוגית?הרבנית שרה סגל-כץ מסבירה כי ההדרכה לפני החתונה נועדה לא רק ללמד הלכה, אלא גם להקנות כלים להמשך החיים הזוגיים. כאשר רק הכלה צוברת ידע חשוב לפני החתונה והחתן נשאר מאחור, נוצר פער בין בני הזוג. מאידך, הליכה להדרכה משותפת עשויה לעורר בבני הזוג גם צורך במפגשים נפרדים. דיון באפשרויות השונות יכול לסייע לזוגות לשקול את אפשרויות הבחירה בין הדרכה לכלה, הדרכה לחתן או הדרכה משותפת באופן כולל או חלקי.

הסוגיות הבאות מביעות אתגרים מגדריים הקיימים בנורמות החברתית של נשים ושל גברים:

תחום ההריון והלידה זוכה בתוכן חדש ורב, המעשיר את האתר ומוסיף ידע חשוב ולא מובן מאליו:

  • הריון: שינויים ברגש, שינויים בחשק והצעות מסייעות – תקופת ההריון היא תקופה עמוסת התרגשות וקרבה, אך השינויים הפיזיים הרבים בגופה של האישה עלולים לאתגר את חיי המיניות של בני הזוג. צוות גלויה מתארות איך אספקטים שונים של ההריון משפיעים על התחושות ועל החשק של האשה ועל חיי המין של בני הזוג?
  • מיניות בעת ההיריון ואחרי הלידה – תקופת ההיריון מלווה בשינויים בגופה של האישה ובתנודות נפשיות בקרב שני בני הזוג. טלי רוזנבאום מסבירה כיצד משפיעים הגורמים הללו על היחסים האינטימיים בין בני הזוג.
  • מה זו לידה פעילה הלה שוורצורגן על לידה פעילה: דרך ללדת בה היולדת לא שוכבת על הגב, אלא נמצאת בתנועה ומוצאת את התנוחות הנכונות לה. ללידה פעילה מספר עקרונות פשוטים ולא מעט יתרונות על פני הלידה בשכיבה על הגב.
  • טקס 'סגירת עצמות': לחתום את הלידה כפי שהיא חקוקה בגוף ובנפשאור סנדרוביץ' כותבת על 'טקס סגירת עצמות': טקס מעבר שמטרתו לעזור לאישה לעבד, להתייצב ביחס לחיים החדשים, ובמובן מסוים לבצע סגירה של חוויית הלידה.
  • "בריאה": ריקוד הלידה -בתוך העוצמתיות וחוסר הודאות שבלידה, כדאי להצטייד בכלים שיסייעו לך. יעל ברמן מציעה לנוע בשלבי הלידה באמצעות ריקוד המכונה "בריאה", אותו היא למדה מסלעית אלאור. ריקוד ה"בריאה" מאפשר לנוע יחד עם החלקים הגופניים והרגשיים שעולים מתוכם דרך היסודות אש, אדמה, מים ואוויר.

מדור ספרות ורוח הועשר בתכנים פרי עטן ועטם של:

מה חדש במגזין גלויה? כ"א באייר תש"ף
צילום: Marat Gilyadzinov

רשימת המאמרים, השירים והתפילות שהתחדשו במגזין גלויה (ללא הרחבה):

מאמרים:

דברי שירה ורוח:

כתמיד, נשמח בקרבה ובקשר. אתן ואתם מוזמנים לספר לנו על חוויית הקריאה באתר, להציע תיקונים, או לשלוח הצעות לטקסטים חדשים – בין אם הם מפירותיכם ובין אם של אחרות ואחרים.

בגלויה ישנו עמוד המהווה את מפת האתר ודרכו ניתן להגיע לכלל התכנים שעלו למגזין גלויה מרגע לידתו. אפשר לראות בעמוד זה גם מעין עמוד ׳תוכן העניינים׳ וגם מעין ׳מפתח׳ למציאה ולתנועה בתוך האתר. עם הכנסת אל״ף בי״ת גלויה – מילון המושגים של מגזין גלויה, ניתן להסתייע בו כדי לנוע בין תכנים שונים באתר שלא מבעד לתפריט הראשי.
מוזמנות ומוזמנים להתוודע לנושאים ולתכנים שעוד לא פגשתם בהם בספריה הצומחת של גלויה.

ואם תרצו לעקוב אחר הניוזלטרים של מגזין גלויה שנשלחו עם יונת הדואר ואולי פספסתם חלק מהם – תוכלו להציץ בעמוד הארכיון של לקט מתוך האיגרות שנשלחו.

קריאה מהנה,
הרבנית שרה סגל-כץ וצוות גלויה.

מה יתחדש בגלויה - לקראת עדכונים נוספים במגזין

לקריאה נוספת על 

כתיבה ועריכה משותפת (בהווה) של חברות.י צוות מגזין גלויה: יותם פוגלפלג בר-און, רחל רזחורש אל-עמיתפארת גולדפרדעדן לויטה ואודיה גולדשמידט-אלחדד.

לקריאה מורחבת על חברות הצוות בהווה ובעבר, ועל השותפות הכוללת בעמל שבקדמת מגזין גלויה ומאחורי הקלעים – היכנסו>>
לקריאת תודות לכל מי שנתנו ונותנים רוח גבית לאתר – היכנסו>>
להמלצות קריאה במגזין גלויה שהצוות מציע מעת לעת – היכנסו>>

פוסטים נוספים מאת צוות גלויה

גלויה
מפרסמת
ביום שלישי ג׳ בניסן, ה16.3 יתקיין כנס מקוון בנושא בטיחות הטבילה, כחלק משיתוף פעולה בין מיזם צלולות לאתר כיפה. מוזמנות ומוזמנים בשמחה. פרטי ההרשמה כאן בפוסט
כ׳ בתשרי תשפ״ד 5.10.2023
גלויה מראיינת את
הרבנית רחל קרן
שיחה גלוית עיניים עם הרבנית רחל קרן על מנהיגות נשית, חינוך לביקורתיות, וצורך השעה בשינוי. זהו ראיון נוסף כחלק מסדרת הראיונות לכבוד מיזם "ברית אמונים".
י״ג בתשרי תשפ״ד 28.9.2023
גלויה מראיינת את
הרבנית קרן מילר ג'קסון
ראיון גלוי עיניים עם הרבנית קרן מילר ג'קסון על אתגרי חינוכיים ועל הדור הצעיר, על מפגשים בין עולמות ועל זהויות דתיות מגוונות
סיון תשפ״ג, מאי 2023
מאת
צוות גלויה
אל תום האביב וראשית הקיץ יחד עם חג מתן תורה החותם שבע שבועות של ספירת העומר, מצטרפים שירים חדשים אל המגזין. בנוסף, ראיונות המשקפים ריבוי פנים וגם מטרימים את כנס ״ברית אמונים״ שיערך בעוד כמה ימים.
כ״ח באלול התשפ״ג 14.9.2023
גלויה מראיינת את
אורי פרץ
שיחה גלוית עיניים עם המשורר אורי פרץ על תהליך ההתפתחות שלו כמשורר, הבחירה לכתוב בלשון נקבה, ועל העבודה שלו כמטפל.
כ"ג באדר תש"ף 19.3.2020
מאת
צוות גלויה
מה חדש במגזין גלויה? - כ"ג באדר תש"ף

אהבתם? מוזמנים לשתף

במילון המונחים של מגזין גלויה כבר ביקרת?

אל״ף בי״ת גלויה – האינדקס שיוביל אותך לנושאים נוספים
שנכתב עליהם במגזין.

גְּלוּיָה היא מגזין מקוון המתקיים כספריה צומחת ומטרתו לְדַבֵּר גְּלוּיוֹת עַל מָה שֶׁכָּמוּס באמצעות הנגשת ידע על זוגיות, הלכה ומיניות, מוגנוּת, טקסי חיים עבור שלבים שונים בחיי היחידאות והיחד. כל זאת לצד שירים, ראיונות אישיים, תפילות, מסות ופרוזה המעניקים שאר רוח בנוסף למאמרים שבאתר.
במגזין גלויה רשומות רבות מאת כותבות וכותבים מגוונים השותפים לקול הרחב במרחבי הדעת.

אפשר להתעדכן במה חדש בגלויה ובאגרות שנשלחו, לצד הקולות הקוראים למשלוח תכנים אל צוות המגזין.

תמיד אפשר לקרוא הַכֹּל מִכֹּל כֹּל ברצף.

Scroll to Top

תודה שנרשמת

קו מפריד גלויה

עכשיו אפשר לגלות לך עוד

אייקון קול קורא

קול קורא במגזין גלויה
׳גְּלוּיָה׳ מזמינה אתכם.ן לשלוח טקסטים ויצירות אחרות לגליון בנושא אירועי ה-7 באוקטובר. מה אפשר להגיש? איך עובד התהליך?
כל זאת ועוד – במרחק הקלקה מכם.

מגזין גלויה
אצלך במייל

קו מפריד גלויה

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח מאמרים מהמגזין מפעם לפעם

הפניה נשלחה בהצלחה

קו מפריד גלויה

נחזור אליך בהקדם