מה חדש במגזין גלויה #36 – שמחת תורה ושמיני עצרת התשפ״ד | אוקטובר 2023
תפריט
תפריט

״עַל זֶה הָיָה דָוֶה לִבֵּנוּ עַל אֵלֶּה חָשְׁכוּ עֵינֵינוּ״ (איכה ה׳, י״ז)
בעקבות ההתרחשויות הכואבות ומעוררות האימה בימים אלו, נאספים אל המגזין שירים, תפילות וכתיבה אישית הנכתבים בעקבות ה-7 באוקטובר 2023 נוכח ההתמודדות בעקבות התקיפה ולאורך ימות המלחמה. גם ראיונות אישיים, מתוך הכאב הגדול מתפרסמים מעת לעת.
אפשר גם לקרוא בתכנים ותיקים יותר באתר שעשויים להעניק בזמן הזה שפה וכלים להתמודדות. מוזמנות.ים לקרוא על ליווי רוחני, אבלות, יתמות, קושי, חוויה של חסרון ואמונה.
בתקווה שנתבשר בבשורות טובות! 

מה חדש במגזין גלויה #37 – חג הסוכות התשפ״ד | אוקטובר 2023

י״ד בתשרי תשפ״ד 29.9.2023
קו מפריד גלויה

בפרוש עלינו חג הסוכות, העמדנו כמה דפנות של תוכן חדש באתר:
גם שני ראיונות – האחד על שירה ויצירה והשני על עשיה רבנית פמיניסטית, גם שירים רבים וגם תפילות המתייחסות אל מסע הפריון – בשמחה ובצער.
מוזמנות.ים לקרוא את הכל מכל כל ולאתר את הבחירות שלנו הנוגעות בטקסטים המתייחסים אל הביתי והרחוק, המוכר והזר, הקבוע והנודד ואל כאלו שמעניקים שאר רוח מבלי הכרח לחבור אל רוח חג הסוכות >>

חג הסוכות תשפ״ד - מגזין גלויה

עם בוא חג הסוכות האתר התחדש בשני ראיונות חגיגיים, לצד שירה ותפילות.

בחרנו לפרסם עתה שירים הנקשרים אל העיסוק בבית, קבע וארעיות גם יחד. תוכלו למצוא שירים חדשים שחלקם עוסקים רלוונטיים לרוח החג המוציא אותנו מהמרחב המוכר אל ריחוק מסויים, תנאים אחרים ורצון להזדהות עם הליכה במסע מדברי ארוך. הרהורים על מה שמתרחש בחיי היחד ובמסעות בהם אין עדיין מציאה כמו גם בדינמיקה הקשורה לבית כמבנה, לצד התמודדויות עם חוסר ושבר בחיי האמונה – מלווים את חלק מהשירים שעלו לכבוד החג לאתר. לצידם, הבאנו גם שירים העוסקים בתימות אחרות ואף תפילות המתייחסות אל הגוף והשינויים בו וכאלו הנוגעות בפריון, בכמיהה אליו, בהתמודדות האימהית וההורית בנצחיות שאחרי ובבקשת חמלה ורחמים בעת המסע.

שני ראיונות חדשים ב׳גלוית עיניים׳:

בראיון הראשון אדוה מגל-כהן משתפת בכנות רבה בגילוי הקול השירי שלה ובהיפנות לכתיבה שירית באמצע החיים, לצד מפנים נוספים ודפוסים שהשתנו. התיאור על מסע אישי והעין הנפקחת לפתע, מבטא גם במובן רחב יותר את מסע היצירה של מגל-כהן בתחומים שונים ובהכרעה לאפשר את השירה בחייה.

בראיון השני מורת ההלכה הרבנית קרן מילר ג'קסון משתפת שערכה עימה סיון לייב יעקבסון במסע שעשתה בין הכא להתם – בין הערוגה בה צמחה לבין הבחירה לעלות לישראל. זאת לצד המסלול ההלכתי שהיא משוקעת בו במשך שנים ופועלת בו באופן רחב, גם בגילאי הנעורים, גם עם עולם המבוגרים ולצד התעקשות על דיאלוגיות בין מגזרים שונים.

>> מוזמנות.ים לקרוא את הראיונות שלכאורה פורשים מסעות ותחושת ביתיות ממחצבים שונים, אבל התביעה לעמל ולמציאה משותפת בשניהם >>

גלוית עיניים עם אדוה מגל-כהן והרבנית קרן ג׳קסון מילר - מגזין גלויה

בהמשך לראיון עם המשוררת אדוה מגל-כהן, כדאי להגיע גם אל עמוד הכותבת שלה באתר ולהתוודע לשירים שלא שולבו ברצף הראיון >>

מומלץ לקרוא גם ראיונות אחרים שעלו מתחיל מדור ׳גלוית עיניים׳, עם משוררות.ים. הראיונות כוללים שיתוף בכניסת הכתיבה אל חיי המרואיינות.ים, בהשראות לכך, בקשיים בדרך ובתובנות בהבאת היצירה אל האור. מגוון הראיונות עד כה נוגע מעניק קולות שונים עד מאד וביחד ניתן ללמוד לא מעט על עולם הכתיבה והכותבות.ים >>

לצד הקריאה בראיונות נציע גם כניסה אל תגית ״ארספואטיקה״ במגזין, ולהתוודעות אל שירים הנוגעים בעצם היצירה >>

גלוית עיניים - עוד ראיונות עם משוררות.ים - מגזין גלויה

בהמשך לראיון עם הרבנית קרן מילר ג׳קסון אפשר גם לקרוא ראיונות נוספים במדור, עם רבניות ומורות הלכה אחרות – כל ראיון כמובן עומד בפני עצמו, אך הדומה והשונה עולים במחשבה בעת קריאה רצופה בהם. כפי שהתמונות המאירות כאן בקולאז׳ הראיונות שלהלן, כך אנו בתקווה כי פתיחת הלב והשיתוף שבהם יניב מאור ואמונה בעת ולאחר הקריאה >>

גלוית עיניים - עוד ראיונות עם רבניות - מגזין גלויה

לצד הקריאה בראיונות נציע גם כניסה אל כמה מהתגיות במגזין. התגיות מהוות מעין ׳גג׳ לתכנים שונים שיש ביניהם דבר-מה משותף. תמיד מעניין לקרוא כל טקסט וטקסט בפני עצמו, אך גם היכולת לזכות במבט-על על כמה מאמרים, שירים ותפילות בנושא מאגד מניבה הן הנאה והן תובנות חדשות. על כן, נציע כניסה אל התגיות הבאות, בהמשך לראיונות עם רבניות ומורות הלכה:

שירים חדשים במגזין גלויה

רתם אלדר היבש - מגזין גלויה

לכבוד חג הסוכות והיציאה מן הבית אל הישיבה בסוכה, אל ההתבוננות מן החוץ אל הבית – כדאי לקרוא במגזין שירים שעוסקים ב"ביתי" ובמוכר, במה שעשוי גם להיות מנוכר. אפשר גם לקרוא על המרחב הביתי בכלל, הן בהקשר של מרחב חם ומנחם והן כמרחב המזמן התמודדות. מעבר לשירה העוסקת בכך באתר, ישנן גם רשומות הפורשות התמודדות עם הארגון, הסדר ויצירת מרחב שהוא בית. ככלל, התגיות במגזין מבקשות לאפשר לקרוא מבעד ל׳נקודות חתך׳ שמרחיבות את המבט. חפשו עוד ועוד באמצעות המילון אל״ף בי״ת גלויה >>

על כל הקיים במגזין הוספנו גם שירה חדשה ותפילות מתחדשות שה״בית״ נוכח בהם, אך גם אחרים. התפילות שפירסמנו עתה מבקשות ליצור בית ולטפח בו פריון ממשי, לצד התמודדות כשחלומות אלו נשמטים ולא באים אל העולם >>

שירה ותפילות חדשות במגזין גלויה - סוכות תשפד 2023

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

שירים חדשים במדור שירה

סוף עונה, שיר מאת: נחי וייס - מגזין גלויה

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

תפילות חדשות לפירות הפריון

תפילה לפוריות - הרבה גילי צדקיהו - מגזין גלויה

אנו תקווה כי התכנים החדשים, על החוט השני הנקשר בינות לחלקם ועל הנבדלות שבהם – יעוררו בכן.ם גם ענין וגם השראה.

כתמיד, נשמח בקרבה ובקשר. אתן ואתם מוזמנים לספר לנו על חוויית הקריאה באתר, להציע תיקונים, או לשלוח הצעות לטקסטים חדשים – בין אם הם מפירותיכם ובין אם של אחרות ואחרים.

בגלויה ישנו עמוד המהווה את מפת האתר ודרכו ניתן להגיע לכלל התכנים שעלו למגזין גלויה מרגע לידתו. אפשר לראות בעמוד זה גם מעין עמוד ׳תוכן העניינים׳ וגם מעין ׳מפתח׳ למציאה ולתנועה בתוך האתר. עם הכנסת אל״ף בי״ת גלויה – מילון המושגים של מגזין גלויה, ניתן להסתייע בו כדי לנוע בין תכנים שונים באתר שלא מבעד לתפריט הראשי.
מוזמנות ומוזמנים להתוודע לנושאים ולתכנים שעוד לא פגשתם בהם בספריה הצומחת של גלויה.

ואם תרצו לעקוב אחר הניוזלטרים של מגזין גלויה שנשלחו עם יונת הדואר ואולי פספסתם חלק מהם – תוכלו להציץ בעמוד הארכיון של לקט מתוך האיגרות שנשלחו.

קריאה מהנה וחג שמח,
הרבנית שרה סגל-כץ וצוות גלויה.

מה יתחדש בגלויה - לקראת עדכונים נוספים במגזין
איפה זה חו״ל - מתי שמואלוף - מגזין גלויה

לקריאה נוספת על 

כתיבה ועריכה משותפת (בהווה) של חברות.י צוות מגזין גלויה: יותם פוגלפלג בר-און, רחל רזחורש אל-עמיתפארת גולדפרדעדן לויטה ואודיה גולדשמידט-אלחדד.

לקריאה מורחבת על חברות הצוות בהווה ובעבר, ועל השותפות הכוללת בעמל שבקדמת מגזין גלויה ומאחורי הקלעים – היכנסו>>
לקריאת תודות לכל מי שנתנו ונותנים רוח גבית לאתר – היכנסו>>
להמלצות קריאה במגזין גלויה שהצוות מציע מעת לעת – היכנסו>>

פוסטים נוספים מאת צוות גלויה

י"א בשבט תש"ף, 6.2.2020
מאת
צוות גלויה
מאמרים חדשים שעלו במגזין גלויה מהעדכון הקודם ועד י"א שבט תש"ף, 6.2.20 בנושאים זוגיות, הלכה, מיניות, ספרות ורוח.
כ׳ בתשרי תשפ״ד 5.10.2023
גלויה מראיינת את
הרבנית רחל קרן
שיחה גלוית עיניים עם הרבנית רחל קרן על מנהיגות נשית, חינוך לביקורתיות, וצורך השעה בשינוי. זהו ראיון נוסף כחלק מסדרת הראיונות לכבוד מיזם "ברית אמונים".
י״ג בניסן תשפ״ג 4.4.2023
גלויה מראיינת את
הרב מייק שולץ
שיחה גלוית עיניים עם הרב מייק שולץ על תפקידו של מלווה רוחני, על הכשרות המתקיימות במרכז הרפואי רמב״ם ועל מה שהוא מקבל בעת ליווי חולים ובתהליך ההכשרה שהוא מנהל בתוך המרכז הרפואי רמב"ם.
ג׳ בסיוון תשפ״ב 2.6.2022
גלויה מראיינת את
הרב אביע״ד סנדרס
גלויה שמחה לארח את הרב אביע"ד סנדרס, ר"מ במדרשת לינדנבאום ואחראי על פיתוח והשמה בכולל דעה ע"ש סוזי ברדפילד.
כ׳ בתשרי תשפ״א 8.10.2020
מאת
צוות גלויה
ה׳סגר׳ בתקופת הקורונה מפגיש זוגות צעירים והורים לילדים עם מתחים רבים המשפיעים על רמות החרדה והמציאות האינטימית שלהם. שיחה מקצועית עם שולמית שפרבר מתמחה בטיפול מיני ומושון לוינגר מטפל מיני מוסמך, על אתגרי האינטימיות בסגר.
כ' באייר תש"ף 14.5.2020
מאת
צוות גלויה
⏱️ 3 דקות קריאה
שינויים הפיזיים וההורמונליים בתקופת ההריון עלולים להוות אתגר עבור בני הזוג, מן הצד המיני. מהם השינויים וכיצד כדאי להתמודד איתם?

אהבתם? מוזמנים לשתף

במילון המונחים של מגזין גלויה כבר ביקרת?

אל״ף בי״ת גלויה – האינדקס שיוביל אותך לנושאים נוספים
שנכתב עליהם במגזין.

גְּלוּיָה היא מגזין מקוון המתקיים כספריה צומחת ומטרתו לְדַבֵּר גְּלוּיוֹת עַל מָה שֶׁכָּמוּס באמצעות הנגשת ידע על זוגיות, הלכה ומיניות, מוגנוּת, טקסי חיים עבור שלבים שונים בחיי היחידאות והיחד. כל זאת לצד שירים, ראיונות אישיים, תפילות, מסות ופרוזה המעניקים שאר רוח בנוסף למאמרים שבאתר.
במגזין גלויה רשומות רבות מאת כותבות וכותבים מגוונים השותפים לקול הרחב במרחבי הדעת.

אפשר להתעדכן במה חדש בגלויה ובאגרות שנשלחו, לצד הקולות הקוראים למשלוח תכנים אל צוות המגזין.

תמיד אפשר לקרוא הַכֹּל מִכֹּל כֹּל ברצף.

Scroll to Top

תודה שנרשמת

קו מפריד גלויה

עכשיו אפשר לגלות לך עוד

אייקון קול קורא

קול קורא במגזין גלויה
׳גְּלוּיָה׳ מזמינה אתכם.ן לשלוח טקסטים ויצירות אחרות לגליון בנושא אירועי ה-7 באוקטובר. מה אפשר להגיש? איך עובד התהליך?
כל זאת ועוד – במרחק הקלקה מכם.

מגזין גלויה
אצלך במייל

קו מפריד גלויה

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח מאמרים מהמגזין מפעם לפעם

הפניה נשלחה בהצלחה

קו מפריד גלויה

נחזור אליך בהקדם