מה חדש במגזין גלויה #32 - חג השבועות - סיוון תשפ״ג
תפריט
תפריט

״עַל זֶה הָיָה דָוֶה לִבֵּנוּ עַל אֵלֶּה חָשְׁכוּ עֵינֵינוּ״ (איכה ה׳, י״ז)
בעקבות ההתרחשויות הכואבות ומעוררות האימה בימים אלו, נאספים אל המגזין שירים, תפילות וכתיבה אישית הנכתבים בעקבות ה-7 באוקטובר 2023 נוכח ההתמודדות בעקבות התקיפה ולאורך ימות המלחמה. גם ראיונות אישיים, מתוך הכאב הגדול מתפרסמים מעת לעת.
אפשר גם לקרוא בתכנים ותיקים יותר באתר שעשויים להעניק בזמן הזה שפה וכלים להתמודדות. מוזמנות.ים לקרוא על ליווי רוחני, אבלות, יתמות, קושי, חוויה של חסרון ואמונה.
בתקווה שנתבשר בבשורות טובות! 

מה חדש במגזין גלויה #32 – חג השבועות – סיוון תשפ״ג

סיון תשפ״ג, מאי 2023
קו מפריד גלויה

אל תום האביב וראשית הקיץ יחד עם חג מתן תורה החותם שבע שבועות של ספירת העומר, מצטרפים שירים חדשים אל המגזין. בנוסף, ראיונות המשקפים ריבוי פנים וגם מטרימים את כנס ״ברית אמונים״ שיערך בעוד כמה ימים. מוזמנות.ים להכיר את כל מה שהתחדש עתה במגזין >>

מה חדש במגזין גלויה - סיוון תשפג מאי 2023

ראיונות חדשים במדור גלוית עיניים

ארבעה ראיונות חדשים מצרפים אל המגזין במעין קליידסקופ המאפשר לראות את ריבוי הקולות. חלקם כוללים התייחסות אל נושא המוגנות – גבולות ראוייים בחיי חברה וקהילה – ומתפרסמים עתה כחלק ממיזם ׳ברית אמונים׳ והכנס שיתקיים בעוד כמה ימים. בעת דיון על ׳גבולות׳ הכוונה היא לגבולות הנצרכים בחיי קהילה – עבור גורמי הסמכות ועבור חברות וחברי הקהילה – מכל גוון אידיאולוגי שהוא. בראיונות מתבטא שוב ושוב הצורך בשפה ובכלים של מוגנות בחיי הפרט והקהילה וגם בבלמים בתפקידי הנהגה. לצד זאת ניתן למצוא בכל הראיונות שיתוף אישי על מסעות ומציאות, על שברים ותיקונים ועל הרבה אמונה בדרך.

ראיונות חדשים - גלוית עיניים סיון 2023 מגזין גלויה

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

אָמֵן על הילדים – תפילות ותקוות ביחסי הורים-ילדים

עם בוא החודש החדש – חודש סיון, הבאנו כבכל שנה, את תפילת השל״ה. זוהי תפילת הורים על ילדיהם וילדותיהן שנוהגים לומר בראש חודש סיון. התפילה הובאה בספר שני לוחות הברית (=של"ה), על-ידי הרב ישעיה הלוי הורוביץ. תפילה זו, פותחת פתח לחיבור תפילות פרטיות על ידי הורים ומשפחות בכלל, בנוסף למילים הוותיקות של השל״ה או בהתאם לצרכי ההווה ומאוויי העת הזו ביחסי הורים-ילדים. אפשר להיעזר גם בתפילות על הילדים הנוכחות במגזין ועשויות להוות מענה לצורך בתפילה אחרת או בהשראה לתפילה חדשה.

אוסף הצעות לקריאה ולליווי באמצעות התוכן שבמגזין גלויה, לזמנים ולאירועים שונים

  • המלצות קריאה על היריון ולידה במגזין גלויה – מקבץ מאמרים העוסקים בהריון ובלידה, מתוך תקווה שאלה יתרמו לכינון החוויה הזוגית והאישית המתאימה ביותר בתקופת ההריון ובלידה עצמה.
  • המלצות קריאה כהעשרה להדרכת כלות – הפניה למאמרים המתייחסים באופן ישיר לתקופת האירוסין והלימוד לקראת הנישואין. גם מאמרים הנוגעים לחיי הנישואין עצמם משולבים בהמלצות שכאן, על מנת להעניק ידע וכלים מעשיים עבור חיי היחד. רשימה זו עשויה לסייע הן לכלה עצמה, הן לשיחה בין הזוג המאורס, הן עבור שיחה בין הורים לבנותיהן ובניהם המאורסים והן למדריכות כלות ומדריכי חתנים.
  • המלצות לקריאה במגזין גלויה כהעשרה להדרכת חתנים – כאן, בדומה לנ״ל מובאים תכנים המסייעים ללימוד על ידי החתן העתידי וסביבתו. הקריאה ברשימת המלצות זו רלוונטית לתהליך הלימוד בשלב האירוסין, ואף לאחר מכן. בשל העובדה כי העיסוק במיניות בריאה, בעיקר בחברה הדתית, דומיננטי יותר בקרב מרחב של שנים – רשימה זו עשויה להוות שער לקריאה וללימוד ולהטבת חיי היחיד והיחד.
  • הצעות לקריאת מאמרים המלווים את חוויית הגירושין במגזין גלויה – גירושין אינם נדירים בימינו והם יכולים להיות תהליך בחיי הסביבה הקרובה והרחוקה שלנו ועשויים להיות רלוונטיים לנו עצמנו. במכוון, על מנת לא רק לציין את חגיגות ברית הנישואין אלא גם את הידיעה כי פרידה אפשרית – הנחנו גם רשימת המלצות לעת שברירית זו שלעיתים השקט מלווה אותה ויש צורך בדיאלוג ובהפגת הבדידות. תקוותנו היא כי גם בעת שבר ופירוק, לצד בקשת החירות, נוכל לסייע עם מאמרים, שירים ותפילות הנוכחים באתר ומאירים היבט אחר של תהליך ומעמד הגירושין ובתקופות החיים שלאחר הגט.
שתי אפשרויות של חסד - ורד טוהר - מגזין גלויה

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

עוד שירה משובחת במגזין:

שירים חדשים - סיון 2023 מגזין גלויה

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

כתמיד, נשמח בקרבה ובקשר. אתן ואתם מוזמנים לספר לנו על חוויית הקריאה באתר, להציע תיקונים, או לשלוח הצעות לטקסטים חדשים – בין אם הם מפירותיכם ובין אם של אחרות ואחרים.

בגלויה ישנו עמוד המהווה את מפת האתר ודרכו ניתן להגיע לכלל התכנים שעלו למגזין גלויה מרגע לידתו. אפשר לראות בעמוד זה גם מעין עמוד ׳תוכן העניינים׳ וגם מעין ׳מפתח׳ למציאה ולתנועה בתוך האתר. עם הכנסת אל״ף בי״ת גלויה – מילון המושגים של מגזין גלויה, ניתן להסתייע בו כדי לנוע בין תכנים שונים באתר שלא מבעד לתפריט הראשי.
מוזמנות ומוזמנים להתוודע לנושאים ולתכנים שעוד לא פגשתם בהם בספריה הצומחת של גלויה.

ואם תרצו לעקוב אחר הניוזלטרים של מגזין גלויה שנשלחו עם יונת הדואר ואולי פספסתם חלק מהם – תוכלו להציץ בעמוד הארכיון של לקט מתוך האיגרות שנשלחו.

קריאה מהנה,
הרבנית שרה סגל-כץ וצוות גלויה.

הלאה לכאורה - שיר מאת: לי ממן - מגזין גלויה
מה יתחדש בגלויה - לקראת עדכונים נוספים במגזין

לקריאה נוספת על 

כתיבה ועריכה משותפת (בהווה) של חברות.י צוות מגזין גלויה: יותם פוגלפלג בר-און, רחל רזחורש אל-עמיתפארת גולדפרדעדן לויטה ואודיה גולדשמידט-אלחדד.

לקריאה מורחבת על חברות הצוות בהווה ובעבר, ועל השותפות הכוללת בעמל שבקדמת מגזין גלויה ומאחורי הקלעים – היכנסו>>
לקריאת תודות לכל מי שנתנו ונותנים רוח גבית לאתר – היכנסו>>
להמלצות קריאה במגזין גלויה שהצוות מציע מעת לעת – היכנסו>>

פוסטים נוספים מאת צוות גלויה

כ׳ בתשרי תשפ״א 8.10.2020
מאת
צוות גלויה
ה׳סגר׳ בתקופת הקורונה מפגיש זוגות צעירים והורים לילדים עם מתחים רבים המשפיעים על רמות החרדה והמציאות האינטימית שלהם. שיחה מקצועית עם שולמית שפרבר מתמחה בטיפול מיני ומושון לוינגר מטפל מיני מוסמך, על אתגרי האינטימיות בסגר.
ט"ו באב תש"ף 5.8.2020
מאת
צוות גלויה
סקירה על התפתחות ושינוי מושג האירוסים, תוך יציקת משמעות רוחנית והצעות לטקסים עבור מעמד "השידוכין".
כ׳ בתשרי תשפ״ד 5.10.2023
מאת
צוות גלויה
עדכוני תוכן במגזין גלויה לקראת שמחת תורה תשפ"ד
כ״ג באייר תשפ״א 5.5.2021
מאת
צוות גלויה
⏱️ 4 דקות קריאה
לא יודעים מאיפה להתחיל? רוצים להבין מה הולך פה? קיבצנו לכם מאמרים בנושא המקווה לתחילת הקריאה במגזין
כ״ה בכסלו תשפ״ד 8.12.2023
מאת
צוות גלויה
תפילות, שירים וראיונות שהתפרסמו במגזין גלויה מתוך תקווה בתקופה עצובה.
ט"ו באב תש"ף 5.8.2020
מאת
צוות גלויה
מה חדש במגזין גלויה? השקת נָחוּגָה: טקסי חיים - ט"ו באב תש"ף

אהבתם? מוזמנים לשתף

במילון המונחים של מגזין גלויה כבר ביקרת?

אל״ף בי״ת גלויה – האינדקס שיוביל אותך לנושאים נוספים
שנכתב עליהם במגזין.

גְּלוּיָה היא מגזין מקוון המתקיים כספריה צומחת ומטרתו לְדַבֵּר גְּלוּיוֹת עַל מָה שֶׁכָּמוּס באמצעות הנגשת ידע על זוגיות, הלכה ומיניות, מוגנוּת, טקסי חיים עבור שלבים שונים בחיי היחידאות והיחד. כל זאת לצד שירים, ראיונות אישיים, תפילות, מסות ופרוזה המעניקים שאר רוח בנוסף למאמרים שבאתר.
במגזין גלויה רשומות רבות מאת כותבות וכותבים מגוונים השותפים לקול הרחב במרחבי הדעת.

אפשר להתעדכן במה חדש בגלויה ובאגרות שנשלחו, לצד הקולות הקוראים למשלוח תכנים אל צוות המגזין.

תמיד אפשר לקרוא הַכֹּל מִכֹּל כֹּל ברצף.

Scroll to Top

תודה שנרשמת

קו מפריד גלויה

עכשיו אפשר לגלות לך עוד

אייקון קול קורא

קול קורא במגזין גלויה
׳גְּלוּיָה׳ מזמינה אתכם.ן לשלוח טקסטים ויצירות אחרות לגליון בנושא אירועי ה-7 באוקטובר. מה אפשר להגיש? איך עובד התהליך?
כל זאת ועוד – במרחק הקלקה מכם.

מגזין גלויה
אצלך במייל

קו מפריד גלויה

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח מאמרים מהמגזין מפעם לפעם

הפניה נשלחה בהצלחה

קו מפריד גלויה

נחזור אליך בהקדם