על חוויית הכאבים בעת קיום יחסי מין, מאת: שלומצי דאר פיינשטיין - מגזין גלויה
תפריט
תפריט

על חוויית הכאבים בעת קיום יחסי מין

ד' בכסלו תש"ף 2.12.2019
קו מפריד גלויה

במשך תקופה את דוחקת את הצורך שלך להנות למקום האחרון בסדר העדיפויות שלך. אם הפרטנר שלך היה יודע כמה שכואב לך הוא בחיים לא היה ממשיך והיה אפילו רוצה שתפסיקי אותו.

בהתחלה כשאת חולמת על יחסי מין, את ממש מצפה לזה, לרגעים שיגיעו אחרי החתונה. את חולמת איך יהיו הפעמים הראשונות, ניזונה בעיקר מסיפורים, ספרים וקצת הזיות שהמצאת לעצמך עם חברות. בקיצור, הכל נשמע כמו חוויה אלוהית עם התפוצצות של אושר ותכלית החיים עצמם. את בטוחה שתמיד זה יהיה נפלא ותמיד תהיה תאימות מופלאה בין שניכם, בין החומר לרוח, בין הנפש לרגש ואז – באים החיים עצמם.

אז בואו נדבר על האקט עצמו, ועל מה שהוא יכול להביא, אם כי כנראה שיחוו אותו באופן מתסכל יותר אלו המקיימים יחסי מין עם פרטנר קבוע, לאורך זמן. לפעמים ההתחלה היא באמת מופלאה, מלאת תשוקה, מרוגשת ומאוהבת – זה לכשעצמו מסייע לשניכם בחיבור הפיזי, יש נוזלי סיכה טבעיים וגם סף הכאב עולה ובכל מקרה משתמרת חוויה חיובית. עם בוא השגרה, לעיתים זה קצת יותר קשה. אבל מאוד יכול להיות שכבר כשרק ביקשתם להתחיל חשתם שדברים חורקים, שצריך ללמוד שיש הרבה נעלמים שאתם לא מצליחים לפענח.

כך למשל, מאד יכול להיות שלאחר כמה פעמים של התנסות את מבינה שלא הכי נעים לך, שזה אפילו כואב, אבל את ממשיכה. כי:

א. את לא רוצה להיות מחרבת מסיבות
ב. את רוצה את האינטימיות שכרוכה בכל האקט הזה
ו-ג. את לא רוצה להפסיק גבר באמצע ה"שוונג" שלו, נכון?

כאבים בקיום יחסים שלומצי דאר פפינשטיין
צילום: Ruvim Noga

אנחנו הזוג היחידי שלא מוצלח מינית

ככה במשך תקופה את דוחקת את הצורך שלך להנות למקום האחרון בסדר העדיפויות שלך. אם הפרטנר שלך היה יודע כמה שכואב לך הוא בחיים לא היה ממשיך והיה אפילו רוצה שתפסיקי אותו. אבל כבר למדתי ממיכל פרינס הנהדרת, שהנטיה התרבותית שלנו כנשים – היא לדחוק את הצרכים המיניים שלנו לתחתית הרשימה, והתוצאה הדי ישירה היא אובדן החשק המיני, כי הגוף שלך לא מטומטם. כשכואב לו הוא מפעיל מנגנוני הגנה וחוסם את הגישה. הגישה עוברת דרך הליבידו. וקל לרסק אותו ברגע. 

המעגל האכזרי הזה נחווה על ידי המון נשים, ככה גיליתי. כאב-> חויה שלילית-> אובדן חשק מיני-> רגשות אשם. 

קשה מאד לשכנע את עצמנו שאין מקום לרגשות אשם. התחושה המלווה היא – "אנחנו הזוג היחידי שלא מוצלח מינית", "הכל בגללי, בגלל שכואב לי", "אני לא מתאמצת מספיק" וכו'. 

יחסי אישות כואבים
צילום: שרה סגל-כץ

רוצה לקבל עדכונים ממגזין גלויה?

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח אגרת עדכון מהמגזין מפעם לפעם

אני רוצה לדבר על הכאב עצמו, ולהיות גם פרקטית. 

  • קודם כל, תודי בפני עצמך שכואב לך. זה בסדר. את לא מקולקלת, את לא-לא בסדר. זה קשה ומתסכל ומגיע לך חיבוק מנחם. 
  • יכולות להיות הרבה סיבות לכאבים בעת יחסי מין, וחשוב לפנות למקום המתאים כדי לאבחן את הסיבה המדויקת.

חשוב לי שוב לומר, שאם כואב לך, פשוט תפסיקי. תקשיבי לגוף שלך, תהיי בעדו, אל תעשי בכוח. את לא שומרת הברית של בן זוגך – הוא אחראי לעצמו ובכלל, אתם מקיימים עתה את הברית שלכם, אז למה בכאב? את לא קדושה מעונה, הוא לא רוצה שתסבלי – להפך. והכי חשוב זה שתזכרי שאת לא לבד. לרוב הקשיים יש פתרון ודרך להתמודד. יחסי מין הם לא רק אקט החדירה שכאשר התקיים הצלחתם, וכשלא – נכשלתם. יחסי מין הם בשבילכם, הם זמן אינטימי. למה לדבר מבעד ל"הצלחה" ו"כשלון"? ובכלל, גם מגע קרוב ולא כואב הוא מיני. כל הדברים שתשאירו מאחורי דלת סגורה והם פיזיים ואוהבים – הם מיניים. וכשכואב, כדאי להשקיע בהם ולדעת שהצלחתם ויותר מהכל – שאתם קשובים האחד לשניה, האחת לשני, ולגופים שלכם. 

***

המלצות לקריאה נוספת במגזין גלויה:

המלצות להרחבה נוספת על הנושא:

לקריאה נוספת על 

נשואה לאיתן, בת 28 .
ארכיטקטית ומעצבת.
פעילה פמיניסטית ירושלמית.

תוכן נוסף מהמגזין:

מאת
צוות גלויה
בין אם מעגל השנה הוא שמביא אותנו לציין סגירה או פתיחה של שערים בחיינו, בין אם אירועי חיים אחרים מעלים זאת - שינויים והתחלות חדשות, הם חלק מהשגרה (גם אם הם מייצגים שבירה של השגרה, לעיתים). נשמח במאמרים, שירים ותפילות המתייחסים למפגש שבין שינוי להתחלה, וגם בין שינוי לסוף.
ג׳ בטבת תשפ״ד 15.12.2023
מאת
צוות גלויה
שירים ותפילות שעלו לכבוד ״זאת החנוכה״ החותמת את החג. האתר ממשיך להוות במה לכתיבה המגיבה אל העת הזו ומתוכה, תוך שילוב טקסטים שאינם תלויים בזמן הזה.
לקראת פרשת ״וישלח״
מאת
צוות גלויה
לקראת שבת ״וישלח״ וסיפור אונס דינה שמופיעה בה, ׳גלויה׳ ו׳ברית אמונים׳ מזמינים אתכן.ם לשלוח תכנים העוסקים בפגיעה מינית ובמוגנות, בצל האירועים הקשים של התקיפה בשבעה באוקטובר, שכללו טרור מגדרי ופשעים חמורים נגד הגוף ונגד הנפש. המרחבים הפרטיים שלנו עוצבו מחדש במהלך ואחרי השבת ההיא, ותחושת הביטחון האישי ספגה מכה עמוקה וקשה. אנו נפרסם שירים, מאמרים, ראיונות ותכנים נוספים העוסקים בפגיעה ובתגובה לה, אצל היחיד.ה, הקהילה, והחברה.
ט"ו באב תש"ף 5.8.2020
מאת
צוות גלויה
לטקס הגירושין יש יוצאי דופן ודקויות שיש להבין כדי להבין את התהליך הכולל. מיבום וחליצה במקרים נדירים ועד ימי ההגבלה, ומחזיר גרושתו.
ה׳ בסיון תשפ״ג 25.5.2023
מאת
צוות גלויה
גירושין אינם נדירים בימינו והם יכולים להיות תהליך בחיי הסביבה הקרובה והרחוקה שלנו ועשויים להיות רלוונטיים לנו עצמנו. במכוון, מתוך הידיעה כי פרידה אפשרית - הנחנו במגזין תכנים לעת שברירית זו שלעיתים השקט מלווה אותה ויש צורך בדיאלוג ובהפגת הבדידות. תקוותנו היא כי גם בעת שבר ופירוק, לצד בקשת החירות, נוכל לסייע עם מאמרים, שירים ותפילות הנוכחים באתר ומאירים היבט אחר של תהליך ומעמד הגירושין ותקופות החיים שלאחר הגט.

אהבתם? מוזמנים לשתף

במילון המונחים של מגזין גלויה כבר ביקרת?

אל״ף בי״ת גלויה – האינדקס שיוביל אותך לנושאים נוספים
שנכתב עליהם במגזין.

גְּלוּיָה היא מגזין מקוון המתקיים כספריה צומחת ומטרתו לְדַבֵּר גְּלוּיוֹת עַל מָה שֶׁכָּמוּס באמצעות הנגשת ידע על זוגיות, הלכה ומיניות, מוגנוּת, טקסי חיים עבור שלבים שונים בחיי היחידאות והיחד. כל זאת לצד שירים, ראיונות אישיים, תפילות, מסות ופרוזה המעניקים שאר רוח בנוסף למאמרים שבאתר.
במגזין גלויה רשומות רבות מאת כותבות וכותבים מגוונים השותפים לקול הרחב במרחבי הדעת.

אפשר להתעדכן במה חדש בגלויה ובאגרות שנשלחו, לצד הקולות הקוראים למשלוח תכנים אל צוות המגזין.

תמיד אפשר לקרוא הַכֹּל מִכֹּל כֹּל ברצף.

Scroll to Top

תודה שנרשמת

קו מפריד גלויה

עכשיו אפשר לגלות לך עוד

אייקון קול קורא

קול קורא במגזין גלויה
׳גְּלוּיָה׳ מזמינה אתכם.ן לשלוח טקסטים ויצירות אחרות לגליון בנושא אירועי ה-7 באוקטובר. מה אפשר להגיש? איך עובד התהליך?
כל זאת ועוד – במרחק הקלקה מכם.

מגזין גלויה
אצלך במייל

קו מפריד גלויה

הפרטים שלך ישארו כמוסים וישמשו רק למשלוח מאמרים מהמגזין מפעם לפעם

הפניה נשלחה בהצלחה

קו מפריד גלויה

נחזור אליך בהקדם